Aktuálně vyhlášené webináře

24.10.2023

 

Prodloužení lodžií – Objevte nové technologie

Ztratili jste část lodžie nebo balkónu kvůli zateplení vašeho bytového domu? Máte přání proměnit vaše lodžie v útulnou „terasu“ a získat tak nový, plnohodnotný prostor pro vaše bydlení? Pak je tento webinář stvořen přímo pro vás.

28.11.2023

 

Rozúčtování tepla a teplé vody dle aktuálních změn od roku 2024

Přidejte se k nám na exkluzivní webinář, kde se ponoříme do hloubky novely vyhlášky č. 269/2015 Sb. a změn zákona 67/2013 Sb., které přinášejí klíčové aktualizace v oblasti rozúčtování nákladů na vytápění a přípravu teplé vody pro domy s byty a nebytové prostory.

Webináře, které již proběhly

10.10.2023

 

Bezpečná Instalace Fotovoltaických Elektráren na Plochých Střechách

Střechy bytových domů se stávají stále oblíbenějším místem pro instalaci fotovoltaických elektráren. Nicméně, instalace na plochých střechách přináší svá specifická rizika, která je nutné zvážit a řádně se na ně připravit. Na našem webináři se budeme věnovat problematice plochých střech, zejména v kontextu instalace fotovoltaických elektráren. Probereme s vámi potenciální rizika, poskytneme tipy, jak se jim vyhnout, a představíme ideální skladbu ploché střechy pro instalaci FVE.

26.10.2023

 

Webinář I Vše co potřebujete vědět o zateplení bytových domů a nových podmínkách dotace „Nová zelená úsporám“

Zvažujete zateplení a modernizaci, ale máte obavy z dopadů na domácnosti se seniory či sociálně slabšími rodinami? Cítíte, že nemáte dostatečné finanční prostředky k zahájení takového projektu? Už se chystáte zateplovat a nevíte, jak to udělat co nejlépe? Máte již zatepleno, na fasádě se objevují první defekty a vy nevíte co s nimi? Přidejte se k nám na webinář Akademie pro bytové domy,

12.9.2023

 

Profesionální předseda SVJ

Stále více SVJ má problém najít ve svých řadách někoho, kdo je ochotný vykonávat funkci předsedy nebo člena statutárního orgánu. Často se proto obrací na jednotlivce nebo organizace, které funkci předsedy statutárního orgánu SVJ vykonávají profesionálně. V mnoha případech ale nemají ani představu, jak takový najatý profesionál funguje, kolik stojí, jaké má pravomoci nebo jak si i s externím profesionálem zajistit nad svým SVJ dostatečnou kontrolu.

27.6.2023

Webinář I Vztahy a právo mezi obyvateli v bytovém domě

Soužití v bytovém domě je poměrně komplikovaná disciplína. Ve většině bytových domů se najde někdo nebo něco, co nás „obtěžuje“, nebo nám alespoň znepříjemňuje život. Kde je ovšem hrance mezi obtěžováním a svobodou projevu? Lze právně postihnout nevhodné chování? Kam se mám, jako vlastník bytu obrátit, pokud hledám řešení sousedského sporu? Pomůže mi výbor SVJ nebo se musím rovnou obrátit na policii nebo soud?

30.5.2023

Webinář I Povinnosti a rizika související s bezpečným pohybem lidí v bytovém domě

Jedním z nejsledovanějších webinářů v minulém roce byl ten, který se věnoval povinnosti SVJ zajistit bezpečný pohyb cizích osob v bytovém domě. Po roce se proto k tématu vracíme s dalšími užitečnými informacemi protože zjišťujeme, že společenství vlastníků ani netuší, jakou odpovědnost za bezpečnost v bytovém domě mají.

16.5.2023

Webinář I Hydraulické vyvážení otopné soustavy aneb s nízkými náklady k vysokým úsporám

Kdyby se vás někdo zeptal, jestli byste investovali s návratností 2-3 roky a následně každé 2-3 roky vydělávali 100% investice, nerozmýšleli byste se ani minutu. Přitom pro velkou část bytových domů taková investice existuje a nevyužívají ji.

Hydraulické vyvážení otopné je neprávem opomíjený krok, který dokáže v bytových domech ušetřit až 20% tepla. Oproti jiným úsporným opatřením se dá navíc pořídit za zlomek nákladů.

Pokud jste například vyměnili okna, zateplili jste fasádu, zaizolovali střechu nebo provedli jiná opatření, která zasáhla do vytápění domu a zároveň jste neprovedli hydraulické vyvážení, šetříte pravděpodobně mnohem méně než byste mohli.

2.5.2023

Webinář I Jak na fotovoltaickou elektrárnu v bytovém domě

Od letošního roku se významně zjednodušila možnost sdílet elektrickou energii ze společné fotovoltaické elektrárny v bytovém domě. Už není potřeba slučovat odběrná místa a mít jednoho dodavatele energie a dokonce se ke společné fotovoltaické elektrárně nemusí připojit všichni obyvatelé.

Na našem dalším webináři vás krok za krokem provedeme procesem jak navrhnout, realizovat a připojit fotovoltaickou elektrárnu a jak z ní sdílet elektrickou energii v jednotlivých domácnostech bytového domu. Projdeme s vámi celý proces krok za krokem, vysvětlíme si výhody i úskalí společného výroby elektrické energie. Účastníci webináře získají jedinečnou kuchařku, kde je popsán celý proces jak realizovat fotovoltaickou elektrárnu na bytovém domě.

18.4.2023

Webinář I Provoz výtahu v bytovém domě – 3 aspekty, které byste neměli podcenit

Co v praxi znamená nařízení vlády 193/2022 Sb. pro provozovatele výtahů v bytových domech, na jaké další legislativní náležitosti si dát pozor a které povinnosti za vás může splnit servisní firma?

Co zanést do servisní smlouvy, aby zohledňovala vaše potřeby a plánované využití výtahu? Jak ověřit rozsah a kvalitu služeb, které si v ní objednáváte?

Může digitalizace opravdu pomoct předcházet odstávkám a šetřit peníze, nebo jde jen o další doplněk, který se budete muset učit ovládat?

4.4.2023

Webinář I Experiment plastová okna, jak ušetřit za teplo

Jaký je rozdíl mezi starými a novými nebo kvalitně a nekvalitně zabudovanými okny? Byli jsme osobně svědky experimentu, který byl natolik zajímavý, že se o něj s vámi musíme podělit.

Tři mrazící boxy byly uzavřené do třech izolovaných skříní osazených různě zabudovanými, různě starými a různě vyrobenými okny. Kolik energie bylo třeba na dosažení stejné teploty prostoru uzavřeného těmito okny, neboli kolik energie by bylo možné ušetřit mezi jednotlivými typy oken? jaké problémy jsme při tomto experimentu odhalili? Jsou plastová okna tím správným řešením pro bytové domy a jakou mají vlastně životnost?

7.3.2023

Webinář I Balkony a lodžie, opravit, postavit, prodloužit nebo nechat tak?

Stále častěji se setkáváme s nabídkami prodlužovaní nebo výstavby lodžií a balkonů v bytových domech. Toto řešení má na jedné straně své odpůrce a na druhé straně mnoho domů, kde již rozšířené lodžie a balkony mají. Rozhodli jsme se proto, že si na našem dalším webináři AkademieBD tuto problematiku posvítíme zblízka.

23.2.2023

Webinář I Datové schránky, otázky a odpovědi

Od začátku letošního roku jsou všem právnickým osobám, tedy i společenstvím vlastníků jednotek, automaticky zřizovány datové schránky. Již od prosince dostáváme dotazy, jak je to s povinností užívání datových schránek, jestli může datovou schránkou obsluhovat váš správce, jak nejednodušeji datovou schránku obsloužit a mnoho dalších. Rozhodli jsme se proto, že vašim dotazům z oblasti datových schránek budeme věnovat letošní první webinář Akademie pro bytové domy.